| qieiqpalz a întrebat:

Fetele daca se imbraca atragator nu pacatuiesc si ele? Vreau raspuns cu da sau nu doar

10 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Pacatul e doar o gogorita religioasa. Deci, NU.

| xerxes1 a răspuns:

Barbatii ar trebui sa-si controleze instinctele daca vor sa fie numiti oameni, iar notiunea de pacat a fost inventata de biserica pentru a controla mai usor prostimea.

| Nilsson a răspuns:

Natura raului este de a nu-ti asuma niciodata pacatul ci de a-i acuza pe altii, asa cum Adam a dat vina pe Eva, iar Eva vina pe sarpe (Satan).

De aceea oricine se uita dupa fuste trebuie sa isi asume partea de vina iar pe fete, daca au gresit, Dumnezeu este Cel care judeca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt în măsură să declar dacă este sau nu un păcat, dar cred că este. Deci DA.

| AlexSalling a răspuns:

Nu

| AlexSalling a răspuns:

Pacatuiesc daca n-o fac

| qieiqpalz explică (pentru Robertandrei4858):

Dc.ele vor sa se imbrace asa atragator sa ne uitam noi barbatii ..deci practic iese la pescuit

| artemidak a răspuns:

Depinde dacă sunt vulgare și ce înseamnă la tine atrăgător...

| nicol2 a răspuns:

E o diferenta intre atragator si vulgar. Atragator eu cred ca e ok atata timp cat nu deranjeaza privirile trecatorilor.