| TeresaMaetha a întrebat:

În ce fel se va întoarce Domnul Iisus?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Indiferent de fel, se întoarce degeaba. Azi nu mai ține nimeni cont de el.

| StimabiluI a răspuns:

Confirm Bibliei, a doua venire va fi una glorioasă și toată lumea o va cunoaște.

Matei 24:30
"Atunci se va arăta în cer semnul Fiului omului, toate seminţiile pămîntului se vor boci, şi vor vedea pe Fiul omului venind pe norii cerului cu putere şi cu o mare slavă."

Fapte 1:9-11
9 După ce a spus aceste lucruri, pe cînd se uitau ei la El, S'a înălţat la cer, şi un nor L-a ascuns din ochii lor.

10 Şi cum stăteau ei cu ochii pironiţi spre cer, pe cînd Se suia El, iată că li s'au arătat doi bărbaţi îmbrăcaţi în alb,

11 şi au zis: "Bărbaţi Galileeni, de ce staţi şi vă uitaţi spre cer? Acest Isus, care S'a înălţat la cer din mijlocul vostru, va veni în acelaş fel cum L-aţi văzut mergînd la cer."

| doctorandus a răspuns (pentru StimabiluI):

Confirm Bibliei, prima venire a lui Mesia va fi una glorioasă și toată lumea o va cunoaște. Există n-șpe cerințe pentru a fi Mesia, pe care Isus nu le-a îndeplinit niciodată.