| francesca89 a întrebat:

Nu vi se pare un pic ciudat ca "minuni" se intampla doar in locuri unde oamenii sunt foarte credinciosi? Nu e ciudat ca doar la tara se intampla lucruri stranii, cum ar fi fata lui Iisus pe gard sau in oglinda si alte vrajeli d'astea? Noi de ce nu vedem toate lucrurile astea, de ce doar auzim si credem tot?

Răspuns Câştigător
| Trinitas a răspuns:

In satele cu marea majoritate a locuitorilor pensionari se intampla o gramada de minuni. Cei mai periculosi sunt cei cu cablu tv gratuit. De obicei acel gen de persoane n-au mai mult de 4 clase.
Si astfel totul se explica de la sine.

Apropo, odata mancam chipsuri si am gasit unul care arata ca si c*rul arhangelului Gabriel. Am sanse sa fi primit vreun semn divin?

8 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Asa ceva se intampla doar in creierul lor.(asta daca au creier)

Apache
| Apache a răspuns:

1 ) sa apara o chestie in forma de fata pe un gard este o adevarata minune...
2 ) Apar acolo,fiindca oamenii chiar cred in aceste minuni,si le cauta!
In realitate numarul de,, minuni,, este egal si la tara, si la oras ...si pe luna.
Dar daca vrei sa cauti ceva, atunci gasesti acel ceva!
Era un film cu jim carrey. numarul 21, si omul gasea acest numar oriunde mergea! de ce? pentru ca il cauta ...se aplica si aici!
Atata timp cat cauti un lucru, o sa ai impresia ca acel lucru chiar se intampla

| monstrulet a răspuns:

Adica vrei sa zici ca asta nu e o minune?
http://d3uwin5q170wpc.cloudfront.net/photo/19677_700b.jpg

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Nu sunt minuni. Doar imaginatie. Daca au o boala iau medicamente si se roaga. Daca se fac bine spun ca e o minune, nu tin cont ca au luat medicamente ca pe m&m's

| BubblesDoubleS a răspuns:

Apar acolo pentru ca credinciosii asculta biblia :"Crede si nu cerceta"...
Normal ca nu sunt minuni unde exsista si oameni care au nevoie de dovezi concrete pentru acea "minune",...i-ar de de gol pe altii

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Da...ai mare mare dreptate...dar probabil unele-s adevaratethinking

| AdrianL a răspuns:

Aoleu vai de tine ai dat si tu funda la asta isi bate joc de dumnezeu daca a zis asta da in fine cine-s eu sa judec.Se arata la tara pentru acolo oamneii nu se uita la pornografii nu aud si nu au atatea prostii ca la oras si is mai muncitori.ATENTIE APARITILE TOT MAI DESE ADICA MINUNILE INSEAMNA CA NU MAIE MULT PANA VINE DUMNEZEU.

| Alecsa4u a răspuns:

Parerea mea este ca pot fi lucruri adevarate,insa unele persoane pot minti.
Nu pot spune ca as crede in totalitate,dar cred in minuni,cred in Dumnezeu,iar chipul Lui este o binecuvantare daca ti se arata,asta daca esti intr-adevar credincios.
Oamenii de la tara sunt de obicei oameni cu frica de Dumnezeu,fiindca ei au situatii mai grele,si materiale si de sanatate,deoarece totul este limitat acolo,si stiu ca acolo sus este cineva,care ii ajuta de fiecare data.
Si persoanele care mint cu asa ceva,sa le fie rusine,mi se pare absurd, de ce sa minti? Doar ca sa iasa in evidenta probabil, vor sa para ceva ce nu sunt.