| Inferno a întrebat:

Oare prima data prostia s-a manifestat la Adam?

Răspuns Câştigător
| cei7pitici a răspuns:

Nu la Eva pentru ca ea la indemnat pe Adam sa pacatuiasca.

8 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Daca te racoreste o astfel de intrebare stai cam prost cu fondul de idei. Insa, ma rog, nu te poti pune cu efervescenta mentala...

| martzian a răspuns:

Cred ca depinde de ceea ce intelegi tu prin "prostie". happy

| Inferno explică (pentru martzian):

Nu o percep diferit de restul lumii.
Ignoranta, mediocritatea, superficialitatea, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data la Eva. 60% Eva, 40% Adam. Era exagerat de logic... sarpele asta vorbeste, restul animalelor nu, ceva nu e bine. Urlau la dumnezeu sa vina sa vada care-i faza cu acea creatura ciudata si se rezolva treaba fara alte complicatii. Cat despre Adam, a mers Eva la el si i-a zis : "deci fi atent faza tare, UN SARPE VORBITOR MI-A ZIS..." restul povestii o stim.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

"60% Eva, 40% Adam."
Putem oare trage o concluzie de aici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Batman exista laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prostia inseamna si ignoranta si se ignora ca prima prostie a fost a Evei,care a ignorat indemnul lui D-zeu, ce insamna asta? Daca prostie inseamna si mediocritate si in postari se exemplifica drept stiinta din jurul nostru "un mar care cade din copac", inseamna ca este echivalent cu a spune:"un om care se usureaza itru-un tufis"(tot despre gravitatie este vorba, care nu este stiinta). Asta nu se poate chema mediocritate? Daca se pun intrebari de genul:"Ce preferati Trinitas sau discovery science", smilar cu a intreba:"ce preferati ignorana sau stiinta?", nu se cheama ca se ignora judecata normala?

| Robieski a răspuns:

Nuuuu! La Eva!