| erabianleonard a întrebat:

Am auzit ca din 2013 se pun cipuri pe buletine, fara acel cip nu poti face nimic, mori de foame, nu ai loocuinta etc. cum spune dumnezeu : Ca acel cip este 666 pecetea diavolului, eu sunt de acord sa nu mi-l pun mai bine mor de foame si de frig, etc decat sa ma duc in iad. Si mai spune asa : Cel care va primi pecetea va fi chinuit in iad, cel care nu va primi va fi mantuit si v-a ajunge in viata vesnica.Ce parere aveti?

32 răspunsuri:
| ClaudiuBrasov a răspuns:

Uitati-va la filmul "In Time' si o sa vedeti la ce se poate ajunge cu cipurile astea. Este foarte bun filmul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EmaS):

Aberatii, la fel erau insemnati cu forta si aia din lagarele naziste, inseamna ca si-au pierdut sufletul ca au fost fortati DE ALTII?

Daca ar fi adevarata asta cu sufletul, ti-l pierzi pentru ce faci TU, nu pentru un amarat de cip ( care eu consider ca e o idee foarte buna, ar ajuta foarte mult la supravegherea infractorilor si ar scadea probabilitatea lor sa fuga si sa dispara cum fac acum ).