| iulicab a întrebat:

Daca acum o lună iubitul meu m-a atins cu penisul in zona intima, dar nu m-a penetrat, fiind virgina, iar fix la o luna mi-a venit menstruația
. Se poate sa fiu însărcinată? Am mai avut câteva scurgeri și la 3 zile după ce mi-a trecut. Sunt îngrijorată va rog răspunsuri clare și explicate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai fato, sarcina apare doar daca te penetreaza si eja.culeaza in interior, daca o faceti neprotejat. Cum naiba, cu atatea informatii pe net, voi inca nu stiti cum sta treaba cu aparitia sarcinii? De altfel spuneti ca astia mai batrani, care au trait alte vremuri, au fost mai prosti decat generatia actuala, dar se pare ca este exact invers.

| Clorox a răspuns:

Stupida intrebare, nu penisul te lasa gravida ci ce iese din el.
Deci nu, nu esti gravida.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, in mod sigur ramai insarcinata, o sa faci gemeni ba nu, tripleti big grin
tu faci misto, eu de ce nu as face misto?!? tongue

| RaduRobertRO a răspuns:

Pai daca nu a (e)jaculat nicio sansa. Oricum fara penetrare sasele sunt zero.

| RealKing01 a răspuns:

Intrebarea asta trebuie mutată la Dragoste și Sex. Vorbim noi despre menstruații si alte prostii care ți s-au intâmplat laughing)

| MarioADV a răspuns:

Eu ma intreb oare, cate clase ai? Daca esti la liceu sau chiar si mai mare si pui o astfel de intrebare, atunci e grav. Daca aveai 12-13 ani, mai intelegeam, dar daca as fi fost in locul tau si as fi fost mai in varsta mi-ar fi fost rusine sa intreb.Serios.

| darrio2007 a răspuns (pentru MarioADV):

Fetita are „doar" 16 ani. Toate intrebarile ei sunt legate de acelasi subiect. I s-a raspuns de multe ori, chiar folositor, dar nu a bagat nimic la cap.

| Anaisa19657 a răspuns:

Dacă încă ești virgina, e imposibil sa fi însărcinată!
Dar ai grija după dezvirginare, ramai foarte ușor însărcinată...

| Păduchiosu a răspuns:

Dacă el nu te-a penetrat, te penetrez eu dacă vrei!