| ELIZA_6209 a întrebat:

Unchiul meu a avut o operatie pe creier un hematom pe partea dreapta nu simte nimic dar pe stanga isi misca si mana si piciorul intrebarea mea este daca isi va reveni si dreapta a fost in coma indusa si acum si-a revenit a inceput sa rupa si vorbe

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lucretia_6911 a răspuns:

Isi va reveni tu nai grija spune-i sa se roage lui Dumnezeu. sunt precisa

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil in timp (2-3 ani), prin gimnastica medicala, masaj, fizioterapie, va recupera partila functionarea membrelor drepte (cat sa se poata imbraca singur, sa mearga cu un cadru sau chiar cu o carja).

| HDeNiSaR a răspuns (pentru Brigaela):

Brigaela esti medic? daca da ma poti ajuta te rog cu o micuta problema?

| Brigaela a răspuns (pentru HDeNiSaR):

Da, sunt medic. Scrie-mi mesaj privat si te ajut cu placere

| ELIZA_6209 explică:

Da