| vallenttyn a întrebat:

Am 3 harduri si un dvd-rw intr-o unitate, Am reusit sa le mufez setand jumperii pentru master si slave, le recunoaste doar in bios, cand se incarca windowsul nu le mai vede, vede doar hardul unde e instalat windows-ul care era pe calculator in prima faza si dvd-rw'ul si flopi-ul al doilea hard de 40 si cel de 80 nu le vede, aveti ideece trebuie sa fac in bios in asa fel incat sa le recunoasca si la pornirea windows-ului? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| BANN3R a răspuns:

Intra in storage si vezi daca le vede acolo, si activeazale de acolo.
Control panel -> Administrative tools -> Computer Management -> Storage si selectezi hardurile de acolo, mark as active. formatezi si ce mai ai tu nevoie happy.