| Ina_7071 a întrebat:

Am probleme cu sunetul la PC.Sunetul din master volume e la maxim, boxele nu au nimic, am verificat si cu alt set de boxe, am verificat sa fie driveru instalat si este.Are cineva vreo idee care-i problema?

6 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Ai putea cauta alt driver de sunet, de foarte multe ori nu se potrivesc drivereele cu componentele, si cauti drivere pana se potrivesc, chiar daca au acelasi nume au cate o chestiuta in plus

| MaurSEF a răspuns:

Hi,nu ai spus exact ce problema ai cu sunetul, dar din ce ai scris, poate fi de la placa de sunet, sa se fi miscat din slot, a2a ar putea fi mufa in care bagi sistemul, sa nu mai faca contact prea bun in ea ( dar in cazul asta ai fi auzit ceva bazait in boxe cand le puneai ) si a3a problema poate fi din setarile de volum, poate ai selectat pe 5.1 sau 2.1, si e pus pe alta iesire. daca nu te; am ajutat, imi mai poti da ceva informatii.bafta

| Ina_7071 explică (pentru MaurSEF):

Salut! Problema e ca nu am sunet deloc.Nu cred ca e placa audio pentru ca problema e de cand mi-am reinstalat windowsu.E pus pe iesire care trebuie tongue atata lucru stiu si eu.La setarile din master volume nu am umblat.

| MaurSEF a răspuns (pentru Ina_7071):

Hm,inteleg acum, mai revine problema cu driverul ala "bun" pe care l; ai instalat laughing sunt programe pe net, care iti scaneaza tot pc; ul de drivere, si ti le gaseste pe cele mai bune, ai putea incerca. Daca nu te descurci da; mi un pm.

| Ina_7071 explică (pentru MaurSEF):

Driveru nu l-am instalat eu...banuiesc ca stii ca windows 7 le instaleaza automat.Am sa incerc sa instalez altul.Merci pentru informatii! happy

| Ina_7071 explică (pentru MaurSEF):

Driveru nu l-am instalat eu. Windows 7 le instaleaza automat, banuiesc ca stii asta.Am sa incerc sa instalez altul.Merci de informatii!