| anonim_4396 a întrebat:

am un card transcend micro de 2 gb si de ceva vreme nu mai pot sa pun nimic in el.am vrut sa il pun la aparatul foto folosind un adapter si cand am incercat sa fac o poza spunea ca nu poate sa o salveze.am incercat sa-l formatez pe calculator dar imi aparea un mesaj "windows was unable to complete the format".ce sa ii fac sa mearga?

3 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Incearca sa-l formatezi cu un pc ce are windows 7. Daca chiar nu merge, cumpara-ti altul.

| Danzell a răspuns:

Cauta programul SDFormater pe net si incearca asa. Modul de formatare al Windows nu este intotdeauna cel mai bun.

| Catalin_Alin_1991 a răspuns:

Deseori se intampla sa fie din cauza adaptorului pe care il folosesti ca sa il conectezi la pc, incearca sa il formatezi la cineva, cu un alt adaptor.