| ShREKT a întrebat:

de ieri telefonul a început să îmi dea Ad-uri din câteva in câteva minute. Precizez ca nici nu deschid vreo aplicație și îmi apare pe ecran câte un Ad. Știți cum sa opresc chestia asta?

4 răspunsuri:
| vladuss09 a răspuns:

Ai instalat recent o aplicatie? Daca da dezinstaleaz-o, sau ai luat vreun virus si nu cred ca mai scapi de ele daca nu resetezi telefonul. Dar eu sunt mai mult sigur ca ii de la ceva instalt big grin

| dislike a răspuns (pentru vladuss09):

Normal ca este de la o aplicatie/virus ca doar nu este de la un apel...

| vladuss09 a răspuns (pentru dislike):

Ti-am spus de la ce poatea fi si cum poti sa scapi de ele. Dca vrei sa faci asa ii bine daca nu ramai cu ad-urile in continuarea happy. Nu am zis nimic de apel o_O

| dislike a răspuns:

Incearca sa descarci o aplicatie anti-malware gen Malwarebytes si da un scan
Daca ad-urile apar si cu netul dezactivat o aplicatie care ai instalat-o a descarcat si acele ad-uri intr-un folder din memoria telefonului daca il gaseti poti sa il stergi dar tot trebuie un scan anti-malware