| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappy
am un calculator si un laptop.
se poate sa pun 2 cabluri de internet la aceeasi firma dar la acelasi pret?big grin
cel mai convingator raspuns primeste fundahappy

Răspuns Câştigător
| 123456 a răspuns:

Mda asa am si eu tot calculator si laptop. le zici ca sati bage net pe amandoua pe acelasi abonament si o sa le lege intre ele printrun swici asa se numeste da nu stiu daca scrisai bine happy e ca o caseta din care pleaca cablurile la pc-uri... funda happy

6 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Switch-ul imparte viteza de net in doua(ca si cum ai rupe o paine in doua si ai da-o la doua persoane). Asa ca i-ati un router care nu modifica cu nimic viteza la net. Succes chiar daca ai dat funda!

| moldovianu a răspuns:

DA. E simplu, cumperi un router WIFi, bagi cablu de net in el, si din el iesi cu un cablu(utp) pentru calculator si pentru laptop folosesti wifi, daca nu ai wifi la laptop bagi tot cablu(utp).
Ai aici un link cu routere:
http://www.pcgarage.ro/routere-wireless/

| m5789932 a răspuns:

Daca laptop-ul are wirelles e foarte simplu. Cumperi un adaptor wirelles, il pui la calculator, si apoi doar te conectezi cu laptopul la calculator prin wi-fi fara probleme. Daca laptop-ul n-are wirelles, cumperi 2 adaptoare wi-fi si gata. Cel mai putin te poate costa 60lei pentru 2 adaptoare.

| Kidooooo a răspuns:

Da, ...si eu am la fel...doar ca trebuie sa-i anunti fundabig grin

| iMustbeReallybored2beHere a răspuns:

Cumpara un router.

| Water a răspuns:

Deci da poti eu am pe romtelecom internet pe laptop si pe pc deci iti trebuie un modem cu 4 leduri la care 2 dintre ele vor fi aprinse e Huawei echolife hg520s