| ZaharescuCostin a întrebat:

Cati urmaritori trebuie ca sa fii influencer platit cu minim 10000 de euro pe postare? Multumesc frumos.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo cateva milioane

| PainTech a răspuns:

Doar 10000 de euro? Eu zic ca te limitezi la o suma mult prea mica.

| siriusblack98 a răspuns:

Nici nu vrei mult deloc.La ora actuala cel mai bine platit youtuber din Romania este Iraphahell si face intre 5k si 10k dolari pe luna asta la peste 2 milioane de urmaritori/subs, fara sponsorizari.Tu nu am idee daca te referi la Youtube sau Instagram.10k Euro per post nici Pewdiepie nu face si are peste 100m subs.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci, faci. Acum depinde ca mai plătesc și în zahar, conserve. Dar bani faci la garla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7 miliarde. Si sa fie reali, nu din aia fake pe care ii cumperi.
Serios acum, din ce stiu eu influensarii astia de cele mai multe ori primesc 50 de lei pe postare, maxim 100. Si de multe ori nu primesc bani, ci produse moca.
Nu vreau sa iti spulber eu visurile, dar totusi... cine crezi tu ca ar da 10000 de euroi unui influencer obosit din Romanica doar ca sa puna o poza pe insta? Ca sa nu mai zic ca unii au urmaritori fake, like-uri fake si tot felul de vrajeli de genul.

Răspuns utilizator avertizat
| oz_1736 a răspuns:

Mai pune o virgula printre zerouri

| DoroteeaH a răspuns:

Scuze, ai pus prea multe zero-uri la finalul numărului.
Ori ai așteptări enorme si nerealiste

| sierra1 a răspuns (pentru DoroteeaH):

" așteptări enorme si nerealiste" - da, granomanie îi zice!

| Laver_Edi_1997 a răspuns:

Cristiano Ronaldo face pe zi din Instagram 135000euro. Dar el promoveaza Nike si Clear etc.