| aztec123 a întrebat:

DE cateva zile am id blocat si nu mai merge sa intru.Am crezut ca se deblocheaza dupa 24 de ore dar degeaba tot nu merge.CAnd intru de pe site la yahoo..imi cere sa confirm identitatea. uitati o >poza--- http://postimg.org/image/b59oh5w6r/
i-ar eu nu stiu intrebarile secrete si nu am nici id alternativ. Mai este ceva ciudat.Pe telefon merge sa intru fara nici o problema dar pe pc zice ca e id blocat.Pot face ceva orice sa deblochez id..am foarte multe persoane importante. Dau funda care ma ajuta

2 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Daca nu ai email alteranativ nu prea, tot ce poti este sa-ti anunti contactele de pe mobil ca ti-ai schimbat idul si sa-ti faci un nou id.

| pozeanimate a răspuns:

Dai la primire cod
ar trebui sa-ti vina codul prin sms mobil
cine ti-a creat id?
daca nu tu, intreaba ce numar mobil a scris in setari

daca pe mobil poti intra pe yahoo, intra la setari si schimba intrebarea secreta sau baga un email alternativ si cu el vei putea intra in mail yahoo de pe pc

dar sa nu scrii emailul alternativ de yahoo
orice alt email in afara de yahoo ca nu merge asa sa recuperezi