| Cristina_Geta_1989 a întrebat:

De ce imi apare mereu low disk space dupa ce ma uit la seriale online? nu am nimic pe C, decat programele strict necesare, iar temporary internet files le sterg mereu. nu mai nimic ce sa pot sterge si nu ma lasa sa mai vad nimic online. ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Se salveaza asa pentru a fi mai usoara conectarea pe acea pagina la urmatoarea vizita. La fel e si cu filmuletele pe carele vezi pe Youtube. Descarca si tu un program de curatare (Ccleaner: http://www.piriform.com/ccleaner sau Advanced SystemCare: http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html) si acestea o sa-ti optimizeze PC-ul de fiecare data. Eu am Advanced SystemCare Pro 6 si nu mai am probleme de genul si ma uit foarte mult la filmulete pe Youtube sau seriale pe net.

| pozeanimate a răspuns:

Sa aloci mai mult spatiu din D in C

| JustCosmin a răspuns (pentru pozeanimate):

Sper ca sfatul asta este valabil pentru cazul in care instaleaza Windows-ul din nou si formateaza tot HDD-ul, nu?

| pozeanimate a răspuns (pentru JustCosmin):

Si asa
dar daca nu vrei sa instalezi windows scoate din d spatiu
control panel manager disk
clic dreapta pe disc d si nu mai tin minte exact ce nume
dai pe el si apare meniu cat sa scoti din el
apoi cu un program special pentru discuri il aloci in C
de exemplu Partition Magic
sau
Acronis Disk Director
dar salveaza daca ai documente importante inainte de a face asta

| pozeanimate a răspuns (pentru JustCosmin):

Uite si tutorial cu un alt program
http://www.youtube.com/watch?v=c19X7YR_ikg

| JustCosmin a răspuns (pentru pozeanimate):

E riscanta metoda ca se pot pierde date, pentru ca asta inseamna rescrierea partitiei.

| pozeanimate a răspuns (pentru JustCosmin):

Eu la xp am facut cu Acronis Disk Director 10 si a mers
la win 7 s-a sters fisierul boot si nu mai pornea wind
dar D nu a fost afectata cu nimic

| pcmhz a răspuns:

Cât spaţiu liber ai totuşi pe C:?