| claudiu2805 a întrebat:

De ce imi merge laptopu mai greu dintr-o data mai ales pe jocuri, nu e plin... si totusi merge greu pe jocuri de la ce o fi?

Răspuns Câştigător
| voden a răspuns:

Ori stai prea mult pe el si nu mai are timp sa se raceasca ori ai vreun virus ceva.Iti recomand sa scanezi pc-ul cu asta: http://www.malwarebytes.org/.
Si mie imi mergea greu acum ceva timp si antivirusul nu imi detecta nimic si dupa ce l-am scanat cu asta mi-a detectat 125 obiecte infestate. Le-am sters si a mers din nou normal

| claudiu2805 explică (pentru voden):

Am luat ce ai spus tu big grin si imi apare asa
obiecte scanate:
obiecte detectate:
e bine?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde cum se manifestă problema.
Dacă aplicațiile se deschid greu și rulează greu chiar dacă laptopul e rece, e problemă software.
Dacă de exempl te joci đi dintr-o data jocul se mișcă greu e problemă hardware, și anume ca sistemul nu se răcește corespunzător, asta deoarece laptop-urile astea low cost/low-end numa pentru gamming nu îs deși hardware-ul și sistemul de operare teoretic ar putea face asta, dar din cauza construcției lor și anume faptului ca nu au suficient spațiu de răcire, precum și faptului că nu sunt construite să reziste la temperaturi ridicate, ele se supraîncalzesc repede, la forțarea lor cu operații cum sunt gamming-ul care se șite ca suprasolicita hardware-ul, iar daca acesta nu e construit pentru asta, performanțele lor scad iar în timp se vor distruge.în special chipseturile video și audio, datorită căldurii ce disipează peprin cirurcuitele plăcii de bază direct la acestea prăjind-ul în suc propriu(ceva de genu arată un chipset copt de la un laptiop forjat în gamming). Succes

| K0sti a răspuns:

Racire deficitara!

| Skylimit a răspuns:

Scaneaza PC-ul cu MalwareBytes si da-i cu Ccleaner. Si cumpara un cooler pentru laptop. Sper ca te-am ajutat happy

| CiprianDoarEu a răspuns:

De la racire happy Laptopurile nu sunt facute pentru jocuri.