| geo691 a întrebat:

Este vreo diferenta daca nu ai placa video HD si ai dislplay HD si invers? Ai acceiasi calitate la redarea video? Avantaje / Dezavantaje

3 răspunsuri:
| dexro a răspuns:

Daca nu ai placa HD nu poti sa te uiti la un film HD ca iti face fremuri, iar daca nu ai monitor HD nu vezi filmul pe tot ecranul... asa ca iti recomand sa iti cumperi o placa video HD care costa cam un 130lei (uitate la nVIDIA 8400 - pentru filme este suficienta) si dupa cand ai bani iti cumperi si monitor, deoarece asta ii ceva mai scump happy

| X a răspuns:

Degeaba ai displey HD el iti face o calitate mai buna la filme insa nu le vei putea vedea fara placa video nici jocurile nu-ti vor merge...

| silvester13051996 a răspuns:

Frate nu stiu ce sa mai spun ca la noi e hotie curata aici iti cumperi un pc bun pe la 2. 500lei prin bun vreau sa zic ceva la 2gb-ram 250gb-hard procesor de 2. 3Ghz video 512 si cam atat in Italia de exemplu iti iei la 400euro adica 1. 600lei cu 4gb-ram 320gb-hard precesor cam de 2, 5GHz video1gb si nici nu platesti licienta