| MatzzaaaEteeNaa666 a întrebat:

Hei all...pls,ajutati-ma ca e urgent si dau fundita! am descarcat ca proasta o arhiva de pe un link pe care l-am primit pe facebook, si am luat virusi.Acum fara sa vreau trimit pe mass linkuri de unde descarci arhiva aia ..Cum pot sa scap de virusi? am dat scan la tot sistemul si antivirusul imi spune ca nu am virusi, dar totusi astept o parere.Mersi:*

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Doar downloadeaza malwarebytes :
Da un un full sistem scan si lasa-l o ora -doua sa iti scaneze tot sistemul!
Si dupa ce termina de scanat doar sterge virusii din carantina

| Freshh a răspuns:

Si mie mi s-o intamplat.Reinstaleaza windows-ul.

| Roxin a răspuns:

Prima solutie ar fi intr-adevar reinstalarea Windows-ului.Insa mai e o metoda. Daca ai XP sau Vista poti face system restore. Ce inseamna asta...aduci sistemul la o data anterioara..de exemplu tu azi ai virusat PC..System restore il aduce la starea de acum cateva zile..sau saptamani.Asta ca sa eviti reinstalarea sistemului de operare si sa nu pierzi ce ai in el. Sper ca am fost de ajutor. O zi buna!

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Pai inseamna ca tiai virusat tot pcul de nu-ti recunoaste antivirusul virusii de aceea cred ca cel mai bine ar fi o schimbare de windows

| route a răspuns:

Descarca de pe net un antivirus AGV sau Avira varianta free, instaleaz-l si scaneaza PC-ul