| anonim_4396 a întrebat:

Hello : ) De cateva saptamani pe yahoo messenger tot imi apar ferestre cu useri cu care n-am mai vorbit de 3 ani, iar acestia spun mereu " Hey you there? "," Hi", iar dupa ce le raspund si eu "Hello" ei imi spun " I want to show you something" in momentul acela, stiind ca acei useri vorbesc romaneste, iar in engleza folosesc doar cateva formule de salut, ies imediat sau le dau ignore. Aceeasi situatie s-a intamplat si cu user-ul verisoarei mele. Imi aprarea " Hey you there? ". Ei bine, ea nu este as la engleza, o intelege putin. E un nou virus pe yahoo messenger? Cum l-au luat prietenii mei si cum pot sa ma feresc de el?

3 răspunsuri:
| WoKy a răspuns:

CRTL+SHIFT+P ti se deschide o fereastra, dupa care
ai o lista acolo cu mai multe iesiri si printre acele cuvinte sau cum sa le numesc este unul numit "Ignore List" dai acolo click si bifezi
-->Ignore anyone who is not in my Yahoo! Contacts
-->fii atenta ca le da ignore la toti care vor sa vorbeasca cu tine, asadeci daca crezi ca ai vreun prieten/vreo prietena sau oricine vrea sa vorbeasca cu tine spune-le sa iti deie add

| lightblueC a răspuns:

Woky, iti multumesc pentru raspuns, dar esti pe langa subiect. Eu ma intrebam daca nu este un virus implicat in povestea mea, nu ca m-ar deranja cineva si nu as stii cum sa le dau ignore happy

| WoKy a răspuns (pentru lightblueC):

Pot fi si niste persoane care sa faca misto de tine.
Am patit si eu la fel. Incepe sa vorbeasca cu mine i-am raspuns politicos. Pe urma m-a enervat si l-am injurat iar dupa asta ignore.
Nu stiu, fara suparare, dar virusul poate sa vina alaturi de o poza sau de un format.cfg.txt.bin etc.
Singurul virus care exista si face direct, e ala care iti schimba statusul. Iti pune de exemplu " Sunt un p...st"(ma scuzi) dar tu nu vezi, doar ceilalti vad.
Sau iti poate schimba intr-un status porcos care ii injura pe prietenii tai.
Bafta multa sa ai!