| Anna04 a întrebat:

Hey! am si eu o problema cu pc-ul.de fiecare data cand il aprind imi apare o casuta(asemanatoare cu cea de la yahoo messenger) unde ma pot loga in programul de socializare Windows Life Messenger.eu nu vreau sa imi mai apara aceasta aplicatie

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Uite aici :
http://www.trishtech.com/......dows_7.php

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum scapi de aplicatiile care pornesc o data cu Windows-ul?
1. Le poti inlatura din Start / Programs / Startup
2. Ruleaza regedit sau alt editor de registri si cauta-le in HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run
3. Sau apasa Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Pentru inlaturarea lor debifeaza aplicatiile care vrei sa nu mai ruleze la pornirea calculatorului.