| king2013 a întrebat:

Am o problema cu microfonul de la laptop,pana acum mergea,dar de o luna incoace nu mai pot vorbi cu nimeni, deoarece nu-mi merge microfonul...(si apropo:cand dau sunteul mai tare la laptop, de la 80% pana la 100% se aude un zgomot infernal:-un ţiuit foarte tare-)Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Țiuitul ăla e microfonia.Dă volumul mai încet la microfon ca să scapi de microfonie, sau volumul la boxe mai încet, și asta ajută. Eventual dacă vrei ia un microfon extern și totul se va rezolva.Succes

| king2013 explică (pentru DeyCj):

Da,dar de unde dau volumul mai incet la microfon?

| king2013 explică (pentru DeyCj):

Ok,am inteles ce ai zis, dar am un verisor care are acelasi laptop identic cu al meu si el nu are nici o defectiune; de obicei cand dai volumul mai tare pentru jocuri sau altceva merge, dar cand vreau sa vorbesc cu cineva pe skype pur si simplu nu merge microfonul.

| K0sti a răspuns (pentru king2013):

Din setarile placii de sunet, de unde crezi? Complicat?

| DeyCj a răspuns (pentru king2013):

Setează skype să nu mai seteze automat volumul la boxe.Asta ar trebui să rezolve problema.Succres

| Trynda a răspuns:

O fi vreo interferenta. Si poate e pe "Disabled" din Recording devices.

| tr3ig a răspuns:

Copilu problema principala ar putea sa fie niste virusi care ti-au mancat sistemu si iti controleaza ei tot. problema secundara este tehnica, pe care vad ca domnul lupsinguratic desi se lauda ca lucreaza cu calculatoare sau intr-un service, ceva de genu, nu stiu sa iti zic ca nu am fost atent nici nu m-a interesat, nu o stie. instaleaza winul din nou si daca problema ramane aceeasi atunci fugi cu el la un service de calculatoare (oricine in afara de lupusinguratic) si or sa iti rezolve ei problema.