| Culcus a întrebat:

Salut, am o imprimanta, Canon MG3550, care printeaza foarte greu, adica dau printare, incepe sa se printeze, dar printeaza cate 1 cm la cateva minute si pana iese o foaie dureaza vreo 5 minute, de la ce poate fi?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E o problema de soft. Trebuie resoftata. Nu cred ca va costa mult.

| PainTech a răspuns:

Problema apare doar cand printezi?
Cand faci o copie dupa foaie se misca normal?

| Culcus explică (pentru PainTech):

Mereu face așa, chiar dacă copiez

| PainTech a răspuns (pentru Culcus):

Atunci e o problema hardware sau firmware, nu cred ca poti sa rezolvi acasa. Ar trebui dusa la "doctor".

| Culcus explică (pentru PainTech):

Și e o problemă grava, crezi ca va costa mult sau e mai bine să o schimb?

| PainTech a răspuns (pentru Culcus):

Nu cred ca e ceva grav si nu ar trebui sa coste mult.
De schimbat te duce mult mai mult.