| Strastov a întrebat:

Am o întrebare legată de Internetul meu. Pe speed net îmi arată ca prind doar 100mgps, deși routerul meu și abonamentul la internet sunt de 1gps. Eu folosesc Internetul prim cablu (Cat 6) și nu ar avea de ce sa fie limitat la 100, iar pcul duce mai mult de 100 mgps. Internetul este de la Orange ( prin fibra).

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce sunt alea "mgps" si "gps"? Banuiesc ca ai vrut sa spui Gbps si Mbps! Poate ca placa de retea este mai slaba! Altfel nu se poate explica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi la setarile de conexiune din Windows

| marinaru777 a răspuns:

Ala e netul 1gbs se imparte la 8 si iti da 100 si ceva de mbs, pe torente se poate sa downloadezi cu viteze mai mari de 100 mbs la cateva sute mbs pana in maxim 1gbs.