| silviu192 a întrebat:

.am un calculator care intr-o zi mi-a venit mie in cap ca sa schimb carcasa am pus ale tot la locul lor dar cand sa dau drumul nu sa mai deschis deloc am tot schimbat firele alea care vin de la butoanele de restat, deschidere am reusit intr-un final sa le asez intre ele am reusit sa il deschid a doua zi cand sa il mai deschid nu se mai deschidea...ce trebuie sa fac ca sa imi mearga?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai,l-ai deschis sau nu? Ba l-ai deschis ba nu se deschidea...

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Chear nu stiu ce ai facut, daca ai fi pus si niste poze amanuntite, s-ar fi dat si lumea cu parerea mai bine, mai uitate cum ai pus firele la panel1 https://www.google.ro/......ps?/search
Si in rest ce sa mai zic, ai pus la procesor firul de alimentare? Cand ai reusit atuncea sa il aprinzi mergea coolerul?, placa video e pusa intr-un slot pcie?

| silviu192 explică (pentru stlucian):

Am aranjat cum a explicat ala am reusit sa-l pornesc dar dupa ce il scot din priza si las cateva minute scos din priza nu mai porneste

| stlucian a răspuns (pentru silviu192):

Pentru ca asa este setat in Bios. Poti sa modific din setarile bios-ului adica cand porneste calculatorul apesi pe 'f2' sau 'del' ori la ce tasta iti intra tie in bios si pe la Advance ar trebui sa scrie Power On automatic.

| SouLIce a răspuns:

Verifica daca toate cablurile sunt bagate corect incluziv cele de la front panel-ul carcasei
Ai pus distantiere pe carcasa inainte sa montezi placa de baza?

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Verifica sursa de alimentare