| Bozgorian a întrebat:

Salut lume.
Am o mica problema.
Am ASUS K55V nou, cumparat acum 4 luni, windows 7 professional si mouse HP la el.
Problema insa e ca de o vreme, mouse-ul s-a stricat, si l-am inlocuit cu un alt mouse HP care a mers bine prima saptamana, dar acum a inceput sa se deconecteze si sa se conecteze aleatoriu, si in plus se stinge led-ul. Scot USB-ul, iar la reconectare led-ul lumineaza iar si imi apare eroarea "USB DEVICE NOT RECOGNIZED" si nu functioneaza cca. 3-4 minute, dupa care reporneste pentru cateva minute, si iar se intampla.

M-am saturat de ceea ce mi se intampla, si vreau sa stiu ce pot face fara sa inlocuiesc mouse-ul.(P.S: problema persista si la un alt mouse, dar fara inchiderea led-ului)

Am cautat pe internet si am incercat toate posibilitatile din Deivce Manager, dar problema nu s-a rezolvat...

4 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Daca mouse'ul este pe USB, incearca sa'l conectezi si in celelalte porturi USB, s'ar putea ca portul USB in care ai introdus pana acum mouse'ul sa fie defect

| Bozgorian explică (pentru Me2):

Problema e ca am incercat in toate porturile, insa eroarea persista

| Me2 a răspuns (pentru Bozgorian):

Daca mai ai garantie la laptop, du'l la garantie, altceva nu poti face, daca ai spus ca si cu alti mousi face asa

| Bozgorian explică:

Pai problema e ca l-am conectat la toate, si tot nu merge...