| LucySilvyu a întrebat:

Am si eu o problema.Nu pot instala placa video.Cand pornesc instalarea,dupa cateva secunde,mi se face ecranul negru, palpaie si apar dungi verticale.Ce ar trebui sa fac? Resetarea BIOS`ului ma poate ajuta?

9 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca aici driver-ul pentru placa ta:
http://www.nvidia.com/object/winxp-307.83-whql-driver.html
variante mai vechi:
http://driversbay.com/......indows-xp/
(te duci pe "download driver" si nu
pe "Asus driver"
-Instaleaza ultima varianta, daca nu merge, treci la variantele mai vechi.

| Spaz472 a răspuns:

Ar fi trebuit sa spui si ce Windows folosesti dar ma rog incearca un driver mai vechi nu da reset la bios ca nu te ajuta in caz ca nu merge asa fa in felul urmator (daca ai windows 7-8 merge daca nu ignora asta ) : My Computer>Control Panel>device manager> display adapter>placa video pe care o ai>tab-ul "driver" si dai pe update driver. Succes!

| LucySilvyu explică (pentru Spaz472):

Folosesc Windows Xp Sp2.Am placa video Asus GeForce 7300GT 512mb.

| Spaz472 a răspuns (pentru LucySilvyu):

Da restart la pc apoi apesi F8 cand se deschide si dai pe safemode il deschizi asa si instalezi driver-ul sa imi spui daca ti-a mers dar eu zic ca ar trebui sa mearga

| Alexander121 a răspuns:

Nu are rost sa resetezi bios-ul...ia-ti programul drive max iti faci un acount free si ai rezolvat problema(iti gaseste toate driverele lipsa si la care le trebuie update, dar nu poti descarca decat 2 drivere pe zi, partea buna e ca daca iti creezi mai multe conturi poti descarca linistitbig grin)Sper ca te-am ajutat
Funda?

| AntonioDumeIoan a răspuns:

Incerca un driver mai vechi succes

| LucySilvyu explică:

Am reusit sa instalez unele versiuni.Dar dupa ce-l restartez nu se mai aprinde.Se incarca tot si dupa ecranu negru...doar sageata se mai vede!

| Niculescu_Eduard_1980 a răspuns:

Placa video e stricata...sau poti incerca cum a spus RaZore

| TrollPhace a răspuns:

Incearca o versiune mai veche a driver-uluiwinking ex:daca tu a descarcat versiunea 234.53 incearca sa descarci 190.23winking poate o sa-ti mearga..Succes