| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb pe voi pentru ca am vazut pe unele site-uri ca se poate mari memoria ram la telefoanele smartphone,eu am un Samsung Galaxy Y S5360, vreau sa stiu cum se poate marii memoria ram la acest telefon, pentru ca 290 mb ram nu prea imi ajunge.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Memoria RAM la telefoane, nu se poate mari, spre deosebire de un computer. In schimb exista unele programe, in android market si nu numai care, odata instalate reduc consumul de memorie RAM, adica poti rula jocuri mai performante la nivelul tau de RAM, sau cu alte cuvinte, jocul va folosi mai putine resurse ale telefonului, dar doar memorie Ram, nu va folosi mai putina baterie, sau altceva.Dar ceea ce vrei tu sa faci nu se poate! Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| mitza1234 a răspuns (pentru paulpaul25):

Imi poti spune exact cum se numeste programul care consuma mai putin ram? plz

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu se poate, nu stiu pe ce site ai vauzt tu, dar la nici un telefon nu se poate.

| paulpaul25 a răspuns:

Nu stiu exact, l-am gasit odata pe un forum englezesc, o sa caut dar nu mai stiu cum ii zice, dar pana atunci poti folosi Advanced Task Killer, care te ajuta sa inchizi toate prostiile care consuma memoria!

| qLoveSmileღ a răspuns:

Nu cred ca se poate.