| re1111 a întrebat:

Viteza mea la internet este de 2mbs/s si in contract sunt 25mb. Ce fac? De ce nu duce mai mult? Acum ceva timp mergea cu 3mb dar acum cu 2. Idei? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

25 Mb/sec sunt 25 megabiti pe secunda. 2 MegaBytes(MB)/sec = viteza care o ai in megabiti (Mb) impartit la 8.
Tie la download iti arata in kiloBytes/sec. Adica, ai 25 megabiti, impartit la 8 vine cam 3.125 MB(MegaBytes)/sec.
Si atentie, in contract scrie pana la 25 megabiti, ei nu iti garanteaza ca o sa mearga tot timpul la viteza maxima.
Ia un abonament mai scump daca vrei viteza mai mare de download, sau schimba providerul de internet. Bafta.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi sa nu confunzi megabitii din contract cu megabytes