| Celcedanucelcecere a întrebat:

Sup! Am un procesor Amd athlon xp 2200+(sau asa ceva) si vreau sa stiu daca ar merge cu cerintele MoP-ului, Intel Pentium D sau Amd Athlon 64 x2 SI vreau sa stiu daca un Intel Celeron G530 ar rezolva situatia. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ca idee, daca schimbi procesorul cu Intel, g530 spre exeemplu, ai nevoie de hdd, placa de baza, ram nou, si placa vidoe, daca actuala e pe agp, deci g530 iese din disuctie. Pentium d iese si el ca e prea vechi, si ar trebui schimbata placa de baza, ar ramane acel athlon, dar nu e prea stralucit nici el.

| mikilooooooooo a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx alege jocul si ai rabdare, iti arata acolo daca iti va merge sau nu.

| unknownn a răspuns (pentru mikilooooooooo):

Site-ul ala e fix pielea pu*ii, sincer.