| Emilyaa a întrebat:

Vreu sa mi schimb parola de la yahoo messenger, cum pot face asta, Va rog frumos ma ajutati.

5 răspunsuri:
| ClauditaSmile a răspuns:

Trebuie sa mergi prin setari in contul de emali

| DenySaMaRyA a răspuns:

Vezi raspunsul meu:
Cum îmi modific parola?
Aflaţi cum să modificaţi sau să resetaţi parola contului dvs. Yahoo.

Pentru a vă modifica parola contului dvs. Yahoo:
1.Mergeţi la pagina Datele contului Yahoo.
2.Introduceţi ID-ul Yahoo şi parola pentru contul pe care îl modificaţi.
Notă: Pentru securitate sporită, vi se va cere să vă autentificaţi din nou în cont dacă sunteţi deja autentificat.
3. Odată autentificat, selectaţi opţiunea Modificare parolă, aflată sub "Autentificare şi securitate".
Notă: Dacă utilizaţi o parolă complexă, este posibil să întâmpinaţi mai puţine probleme de securitate cu contul. Consultaţi articolul nostru de ajutor cu ponturi pentru crearea unei parole complexe, sigură pentru a afla mai multe.
4. Urmaţi instrucţiunile de pe ecran pentru a introduce parola actuală, apoi introduceţi şi confirmaţi parola nouă.
5. Faceţi clic pe butonul Salvare pentru a transmite şi a confirma modificarea parolei.

Reţineţi, parola dvs. este valabilă întotdeauna pentru întregul cont Yahoo, ceea ce înseamnă că o modificare a parolei va duce la actualizarea acesteia pentru toate serviciile Yahoo utilizate cu acel cont (Yahoo Mail, Yahoo Mobile etc.)

Notă: Dacă sunteţi un client al unuia dintre partenerii noştri (AT&T, Verizon etc.), poate fi necesar să contactaţi serviciul lor de suport clienţi pentru asistenţă suplimentară. Dacă se iveşte această necesitate, găsiţi mai jos datele de contact pentru serviciul Asistenţă clienţi al partenerilor noştri:
•AT&T
•BT
•Frontier
•Nokia
•Rogers Canadian
•Telecom New Zealand
•Verizon

| DenySaMaRyA a răspuns:

Veri raspunsul meu:
Cum îmi modific parola?
Aflaţi cum să modificaţi sau să resetaţi parola contului dvs. Yahoo.
Pentru a vă modifica parola contului dvs. Yahoo:
1.Mergeţi la pagina Datele contului Yahoo.
2.Introduceţi ID-ul Yahoo şi parola pentru contul pe care îl modificaţi.
Notă: Pentru securitate sporită, vi se va cere să vă autentificaţi din nou în cont dacă sunteţi deja autentificat.
3. Odată autentificat, selectaţi opţiunea Modificare parolă, aflată sub "Autentificare şi securitate".
Notă: Dacă utilizaţi o parolă complexă, este posibil să întâmpinaţi mai puţine probleme de securitate cu contul. Consultaţi articolul nostru de ajutor cu ponturi pentru crearea unei parole complexe, sigură pentru a afla mai multe.
4. Urmaţi instrucţiunile de pe ecran pentru a introduce parola actuală, apoi introduceţi şi confirmaţi parola nouă.
5. Faceţi clic pe butonul Salvare pentru a transmite şi a confirma modificarea parolei.
Reţineţi, parola dvs. este valabilă întotdeauna pentru întregul cont Yahoo, ceea ce înseamnă că o modificare a parolei va duce la actualizarea acesteia pentru toate serviciile Yahoo utilizate cu acel cont (Yahoo Mail, Yahoo Mobile etc.)
Notă: Dacă sunteţi un client al unuia dintre partenerii noştri (AT&T, Verizon etc.), poate fi necesar să contactaţi serviciul lor de suport clienţi pentru asistenţă suplimentară. Dacă se iveşte această necesitate, găsiţi mai jos datele de contact pentru serviciul Asistenţă clienţi al partenerilor noştri:
•AT&T
•BT
•Frontier
•Nokia
•Rogers Canadian
•Telecom New Zealand
•Verizon
Funda?

| Deeynaa a răspuns:

Dai la "Forgot your password" si te duce pe o pagina de yahoo apoi dai la ce iti apare "Next"; iti pui adresa de email si iti va trimite un mesaj pe telefon cu un cod si introduci codul si iti pui parola noua. Succes. Funda? :*

| Deeynaa a răspuns:

Dai la forgot your password, apoi iti apare ceva si dai "next" dupa iti introduci adresa de email si iti va trimite un mesaj pe telefon cu un cod. Introduci codul intr-o casuta si apaoi iti modifici parola. Succes :* Funda?