| R0CA19 a întrebat:

Am o amica ce are un telefon nou [luat la mana adoua], si nu ii merge netul- nu are setarile din delefon-
Intrebarea este: le poate primi prin blutooth daca i le descarca cineva de pe net, sau trebuie sa se duca la un centru din asta pentru telefoane? [daca le poate primi imi zice cineva ce trebuie sa descarc]?

Răspuns Câştigător
| Andreiciuc a răspuns:

Bun.formez *100#,astepti sa isi faca solicitarea. dupa iti apare meniul alegi nr8=servicii,puk si timp liber. dupa ce ai ales iti apare 1:servicii si puk si 2:timp liber..alegi 1. o sa iti zica, ca servicul asteptari tonuri nu este disponibil.mai incerci odata toti pasii acestia....si a 2 oara o sa iti mearga... dupa ce ai intrat la servicii si puk.ai la nr4 setari automate.intrii acolo si iti treci numele telefonului, modelul, si alegi setarea de net sau mms sau de ce vrei tu.bun dupa ce ai ales astepti mesajul deconfirmare cu setarile.le memorezi si intrii in meniu la telefon..setari configurare si alegi punct de acces implicit. Orange internet si asta-i toata treaba.

4 răspunsuri:
| Andreiciuc a răspuns:

Imi spui si mie pe ce retea esti?

| R0CA19 explică (pentru Andreiciuc):

Eu sunt pe Vodafone, si fata de care zic e tot pe Vodafone, are si o cartela de Orange dar mi-a zis ca problema e de la telefon. Sugestii?big grin

| Andreiciuc a răspuns:

Pai pe Orange iti pot spune exact cum sa faci fiindca si eu tot pe Orange sunt...pe Vodafone habar nu am...

| R0CA19 explică (pentru Andreiciuc):

Da, chiar mi-ar fi de folos pentru Orangehappy