| anonim_4396 a întrebat:

Am un s3 mini iar cineva mi-a spus ca atata timp cat imi incarc telefonul si nu e aproape descarcat se va strica.De ex:acum mai are 50% baterie iar eu vreau sa mi-l pun la incarcat.Am mai facut asta.Il poate afecta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lumea vorbeste ca sa nu taca. bateriile de generatie nou sunt destul de performante incat sa nu mai fie nevoie de reguli speciale de utilizare

| JohnnyBi a răspuns:

Aia era o regula a bateriilor pe nichel. astea pe litiu nu au aceeasi problema