| AlexBmxRider a întrebat:

Salut, TPU. Aseara mama mea m-a sunat din Anglia si in loc sa apara numarul ei a aparut un alt numar de telefon, ea nu avea cum sa ma minta. Imi poate explica cineva ce s a intamplat?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ea a portat numarul ei in altă rețea. de ce nu o intrebi pe ea cand te sună? ea stie ce a facut nu noi.

| untu a răspuns:

Sistemul de telefonie mobila prin roaming trebuie sa fie de vina!

| Ωmega a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel. Mama mea sta in Anglia de 12 ani si cand ma suna de pe mobil de cateva luni incoace, imi apare numar de Vodafone random de fiecare data. E posibil sa aiba de a face mai mult cu retelele de telefonie de la noi decat de acolo.