| Daiaaa a întrebat:

Azi mi-am scapat telefonul in apa si nu a mai pornit. In fine, intr-un final am reusit sa il fac sa se porneasca, dupa ce l-am uscat, dar introduc orice cartela sim si nu o citeste. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| cine1cine a răspuns:

Deci curge apă din difuzor, dar merge perfect. Deci practice poți merge in piețe și să le zici că faci minuni cu telefonul tau. Practic telefonul tău este un fel de moise care face să curgă apa din stăncă! Tu așa crezi acum, că telefonul tău funcționeaza bine, dar stai puțin să treacă vreo dua zile și ai să vezi atunci dacă o să-ți mai meargă. Nu vreau să mă ințelegi greșit sau să crezi că am ceva cu tine, dar o data ce apa intră papa tu tu!

7 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Daca iti merge acum dupa ce l-ai scapat nu o sa te mai tina mult... dupa ce l-ai scos din apa trebuia sa-i scoti bateria si la bagi telefonul in orez cateva zile(orezul absoarbe toata umezeala)

| Daiaaa explică (pentru hp8510p):

Cum l-am scapat am si scos bateria. Merge acum si SIM-ul dar am ceva probleme cu difuzorul. In rest merge perfect. happy

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Incearca sa il duci la un service sa ii dea de cap, daca reparatia te costa prea mult...iti vei cumpara altul, numai sa fii mai atent cu el!

| cine1cine a răspuns:

Dacă ai scăpat telefonul in apă, pe tine nu te-a dus capul să scoți bateria imediat? Dacă tu faci baie și vine cineva și-ți aruncă doua fire băgate in priză la 220 v, oare te vei curenta sau nu? Acuma poti tu să faci și tumbe, telefonul ăla nu o să-ți mai meargă in veci! Poți tu să il usuci cu mama și cu tata, nu mai e bun de nimic! Pe viitor cănd mai scapi ceva in apă gen telefon etc, scoți bateria imediat, apoi îl lași două săptămini să se usuce bine de tot, eventual îl mai usuci tu cu ceva. Abia atunci poți băga bateria la loc in telefon și cu multe rugăciuni spuse, cine știe, e posibil să mai meargă ceva!

| Daiaaa explică (pentru cine1cine):

Tin sa te anunt ca telefonul merge foarte bine chiar, si in final merge si citeste si cartela SIM. Am acum o problema cu difuzorul, curge apa din el thinking

| Daiaaa explică (pentru cine1cine):

Merge bine si a trecut ceva timp de atunci big grin

| cine1cine a răspuns (pentru Daiaaa):

Deci curge apă din difuzor, dar merge perfect. Deci practice poți merge in piețe și să le zici că faci minuni cu telefonul tau. Practic telefonul tău este un fel de moise care face să curgă apa din stăncă! Tu așa crezi acum, că telefonul tău funcționeaza bine, dar stai puțin să treacă vreo dua zile și ai să vezi atunci dacă o să-ți mai meargă. Nu vreau să mă ințelegi greșit sau să crezi că am ceva cu tine, dar o data ce apa intră papa tu tu!

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Pai da nai ce sa faci ti s-a umflat bateria si ai pierdut garantia me asa mi s-a spus cand l-am primit