| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am nevoie de un sfat, in urma cu 3 luni am avut o relație cu un băiat de 18 ani. Precizez că eu am 14, mi-am pus încrederea în el și mi-a cerut poze indecente, adică nud, eu ca proasta având încredere i-am dat și mi-a promis că nu le mai trimite nimănui. Ei bine după ce ne-am despărțit el încă avea pozele, una a postat-o pe story in seara in care eram la o prietena și eu și ea i-am dat mesaj și a șters poza dar a dat pozele peste o săptămână unei verișoare ale mele care e la liceul din Lugoj Valeriu Braniște, nu o sa îi dau numele că nu e frumos. Totuși eu fiind încă la școală vreau sa dau la liceul acela, dar de frica că toți știu din liceu nu știu ce să fac, îmi e foarte frica sa nu faca mișto pana într-un punct am avut și gânduri de sinucidere. Stiu unii poate o să ma judecați că nu e normal dar am avut cea mai mare încredere în el, am nevoie de câteva sfaturi, va rog frumos.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune urgent parintilor tai ce ai facut., fiindca acel baiat trebuie oprit, altfel pozele tale ajung pe internet si curand toata scoala si tot orasul le vor vedea.

Asta este o problema extrem de serioasa unde trebuie implicata Politia, fiindca tu esti minora mica si esti protejata de lege, iar pozele unui copil pe internet inseamna pornografie cu minori care se lasa cu puscarie pe multi ani.
Daca nu opriti acel baiat ACUM s-ar putea ca in cateva zile sa fie foarte tarziu!

| Sjdjddbdh a răspuns (pentru Violleta2022):

Deocamdată am observat că sa potolit dar o să merg și la poliție dar totuși am o frică că dacă merg la poliție sa nu facă iar așa ceva și nu doar pozele mele le-a public pe Instagram pe story a mai pus pozele uneii fete presupun că fostă iubită dar da o să merg și la poliție mulțumesc de sfat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sjdjddbdh):

Nu s-a potolit, dimpotriva, acum raspandeste masiv si totul se intampla expoential, ca ala care a primit pozele trimite la inca 10 prietenii si intr-o saptamana doua va ajunge tot orasul si toata scoala sa iti vada pozele.
Relatiile cu fetitele mici de 14 anisori sunt ilegale si parintii tai sunt cei care trebuiau sa te supravegheze si sa nu-ti permita sa te intalnesti cu barbati sau sa le primiti poze cu pasarica ta.

Spune-le de urgenta parintilor, inainte sa afle toata scoala si tot orasul! politia il poate oprii si nu ajungi sa-ti distrugi viata cu prostia asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să îl dai în judecată.

| Sjdjddbdh a răspuns (pentru sadrian46):

Da ce-l mai probabil o să merg la poliție la Timișoara sau Lugoj ca să rezolve dacă o să rezolve ceva dar sper mulțumesc de sfat

| sadrian46 a răspuns (pentru Sjdjddbdh):

La poliție trebuie să mergi cu dovezi, nu cu povești, ca să te poată ajuta.

| Sjdjddbdh a răspuns (pentru sadrian46):

Am și dovezii că dacă nu aveam nici nu mai scriam și oricum părinții mei știu au spus că dacă sa potolit și se potolește definitiv nu mergem la poliție și dacă începe iar atunci mergem și nu știe tot orașul că m-am interesat știu doar câteva persoane care nu au pozele doar le-au văzut atât

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cred ca trebuia sa te gândești de la început că nu este ok.
Are 18 ani și tu 14, da sunt doar 4 ani, varsta nu contează, doar ca la anii ăștia da, contează.
2.trebuia sa îți de a de gândit de ce nu este împreună cu o fata de varsta lui.
A profitat practic de faptul ca tu ești mica și naiva, i ai dat poze cu tine pentru ca " îl iubeai".
Totuși :
1) ești minora
2) postarea anumitor poze, etc fără acordul persoanei este ilegal, deci poți sa te duci la politie liniștită ca nu i ai dat acordul sa le publice cum este și logic.

| Sjdjddbdh a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Mulțumesc de sfat o să merg la poliție și da nu i-am dat acordul să le posteze le-a postat după ce l-am blocat adică ne-am despărțit

| SimonaBubu a răspuns:

Este ilegal ce face el dar îți meriți soarta.La 14 ani sa ai o relație? Eu la anii mei ma jucam cu păpușile, și tu ești în combinație? Asa a făcut și fostul de l-am făcut de cacao prin tot liceul de nu a mai fost nici o gagica cu el de frica sa nu se facă de ras din cauza lui, sau sa ajungă sa se f*ta cu băieții din lipsa sexului, ce i-am făcut cred ca ma blesteama în fiecare zi dar asa meritați pana când știți ce e aia copilărie și seriozitate.

| Sjdjddbdh a răspuns (pentru SimonaBubu):

Eu doar am avut o relație la 14 gândește-te că sunt unele fete care la 14 ani au deja copii nu e ilegal să ai o relație ilegal e ce a făcut el și da poate o să merg la poliție oricum mulțumesc de sfat