| anonim_4396 a întrebat:

BunA...
Am si eu o intrebare:
De ce cu timpul incep sa-mi urasc pur si simplu viata, si dorinta de a muri este mai mare pe zi ce trece?
Merci.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate din cauza dezamăgirilor, dar asta nu ar trebui să te facă să gândești astfel.
Gândește-te că multora o să le pară rău dacă o să faci vreun gest necugetat, că ai O SINGURĂ VIAȚĂ, încearcă să vorbești cu prietenii cu care te înțelegi de minune.
Sper că ți-am fost de ajutor.

| giony54 a răspuns:

Este o depresie care trebuie tratata si nu astepta merci la un specialist.Cauta sa faci ceva ce iti plaqce, sa-ti faci prieteni care sa te scoata la spectacole si sa citesti mult despre dezvoltarea personala. Alunga gandurile negre prin axercitii zilnice si o sa vezi ca viata este foarte frumoasa si chiar merita trita cat mai mult si bine.Inconjoara-te de oameni pozitivi nu carcotasi si vezi tot ce este frumos in jurul tau, in fiecare lucru exista ceva frumos, ramane numai sa -l apreciezi.Nu sta inchisa in casa.Socializeaza.vorbeste cu cat mai multa lume, fii buna ascultatoare, fa-ti prieteni invarsta de la care ai ce sa inveti.

| smil3y2002 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu cei apropiati despre acest lucru. trebuie sa accepti faptul ca esti bolnava si sa te lasi ajutata.

| anonim_4396 explică (pentru smil3y2002):

Cand intalnesti doar oameni gent "tu", care te iau in bataie de joc, iti dai seama ca traiesti degeaba, daca intelegi.

| smil3y2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am vorbit serios..Nu te iau in bataie de joc. Inteleg prin ce treci. Daca te pot ajuta scrie-mi..id-ul meu @yahoo.com

| anonim_4396 explică (pentru smil3y2002):

Daca nu ma cunosti, nici nu ma judeca. Nu am ucis pe nimeni, doar am cerut o parere... dar asta este lumea din ziua de azi... sigh
Hai sa iti spun si eu: mai baiatule, accepta faptul ca esti bolnav (mintal!) tu cum te-ai simtii?

| smil3y2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun ...nu am incercat decat sa te ajut. Daca tu vrei sa o iei asa este problema ta. Ramai cu ea si gata.

| anonim_4396 explică (pentru smil3y2002):

Pai merci, cu toate ca mai rau m-ai facut sa ma simt...