| Anaias a întrebat:

Buna TPU sad.
Doare la analize? Va rog raspundeti, maine merg si mi-e foarte frica! Nu vreau raspunsuri gen : "doare ca o intepatura de tantar" sau "nu doare deloc". Sa imi spuneti ce ati simtit pe propia piele.
Va rog nu imi raportati intrebarea, e ceva serios

Răspuns Câştigător
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Doare putin.
Mai mult frica de dinaintea procedurii.
Doare ca atunci cand calci pe o aschie micuta iar apoi o scoti usor de sub piele.
Mergi cu o persoana apropiata (parintii, BBF-ul)si ia o iconita sau ceva care-ti poarta noroc si zi-i o rugaciune.
Suna putin ciudat dar la mine a mers.Rugandu-de si gandindu-te la divinitate si cei dragi uiti de durere.
Cu bine!

| Anaias explică (pentru DomnishoaraTPU):

Merg cu parinti ca BFF-ul e la scoala!

| DomnishoaraTPU a răspuns (pentru Anaias):

P.S
Ar trebui sa iei cu tine ceva gustare dupa ce iti face injectia, mie asa mi-a cerut ca altfel ti se face rau.
(Un iaurt sau un sandwici +un fruct si ceva dulce)
Si sa bei muuuulllltaaas apa!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am simtit fix o intepatura de tantar

| lBroken69 a răspuns:

Nu doare, e o intepatura, dar nu te uita deloc la seringa(ac) uita-te in alta parte.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Doare putin.
Mai mult frica de dinaintea procedurii.
Doare ca atunci cand calci pe o aschie micuta iar apoi o scoti usor de sub piele.
Mergi cu o persoana apropiata (parintii, BBF-ul)si ia o iconita sau ceva care-ti poarta noroc si zi-i o rugaciune.
Suna putin ciudat dar la mine a mers.Rugandu-de si gandindu-te la divinitate si cei dragi uiti de durere. Vorbeste cu asistenta, insotitorul(despre scoala, prieteni, hobby-urile tale) si nu te gandi la durere.
Cu bine!

| AndreeaDB a răspuns:

Si eu aveam aceeasi teama ca tine dar cand am vazut ca nu doare deloc m-am obisnuit! Daca iti imaginezi ca o sa te doara... o sa te doara cu adevarat! Bea apa ca sangele sa nu se coaguleze si sa te intepe de mai multe ori!