| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

E cineva la profilul stiinte ale naturii? Cum vi se pare? Ce se studiaza la biologie? E grea matematica fizica si chimia? Dau funda.Am pus la categoria adolescentii sperand sa primesc mai multe raspunsuri.

2 răspunsuri:
| abcde12345 a răspuns:

Anul acesta trec in clasa a 10 a, fiind la stiinte ale naturii. Matematica nu i diferita de cea de la mate-info, cum nici fizica sau chimia.( asta o sa se schimbe din clasa a 11 a happy ) Insa la biologie se pune mai mult accent la stiinte.
Mult succes

| MaliciousDeath a răspuns:

Profilul presupun ca e ok.
Matematica are un nivel decent, chimia se complica putin dintr-a 10-a cand incepi organica(n-ai probleme daca inveti),iar fizica, pfft, e fizica, nu mi-a placut niciodata, ce sa zic.
Biologia e relativ simpatica.Studiezi celula,tesuturi(vegetale/animale), putina genetica, plus fiecare sistem in parte(nervos/circulator/etc) care vine la pachet cu glandele, metabolismul, organele de simt.Nu e urata, dar depinde de profesor. Daca dai de unul ca al meu, s-ar putea sa-ti iasa putin pe urechi la un moment dat.(creierul.da, creierul)