| miyaS a întrebat:

Hei salutare, am pus mai de mult o intrebare cum ca imi cade parul de placa de par ca am folosit-o timp de un an, s-a interpretat cam gresit intrebarea, intrebarea mea este: Daca unul dintre voi a patit aceeasi chestie, a folosit placa si dupa o perioada lung de timp(mie de exemplu si in prezent mi se intampla) a inceput sa-i cada par intr-una, mereu cand scutura din cap sau isi baga mana in cap sau tragea cat de usor de par, i-se rupeau mai multe fire, intreb, daca unu dintre voi a patit asta, s-a intamplat ca dupa ceva timp sa inceteze sa mai cada parul? (Nu intreb pentru remedii, am remediile mele, ma tratez cu ceva, sper foarte mult sa inceteze si nu-l mai intind) dar stiti intrebarea mea, vi s-a intamplat si s-a oprit caderea parului? Sau inca va cade unora? Sau deja ati ramas fara si se observa foarte mult chestia asta?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Mie nu mi s-a intamplat dar i s-a intamplat unei foste colege din liceu, ea are parul ondulat si se indrepta in fiecare zi, plus ca isi mai punea si extensi cu cheratina ( cred), si dupa o perioada a inceput sa ii cada foarte mult par, ajunsese sa se vada goluri pe alocuri ( chelea).
S-a dus la un specialist, si i-a dat multe samponuri si masti ( vreo 6 milioane a costat-o), plus ii facea un vaccin in cap ( vorbesc serios) pentru regenerala deoarece risca sa ramana cheala.
Dar poate la tine nu e asa de grav si e doar o lipsa de calciu, magneziu si zinc, poate strez sau poate se regenereaza ( o data pe an parul se regenereaza si cade foarte mult).

| miyaS explică (pentru LaLaura):

Dar acum fostei tale colege ii mai cade parul?

| LaLaura a răspuns (pentru miyaS):

Am terminat liceul acum 4 ani, nu am mai tinut legatura cu ea, doar ocazional "buna, buna" pe facebook.
Dar dupa acel tratament a inceput sa se vada schimbari, parul era mai des si nu se mai vedeau goluri, stiu ca in perioada aceea nu mai folosea placa ( s-a speriat foarte tare).

| rox13yy a răspuns:

Placa iti strica firul de par, nu cred ca are vreo treaba cu caderea lui, poate ai lipsa de fier sau cu totul altceva.Mie imi cade si nu folosesc placa.Si imi cade exagerat, a inceput in timpul sarcinii si de atunci nu s-a mai oprit din cazut.