| MrrLove a întrebat:

Hey. cum imi fac un site din acela. ex : www.google.com. as vrea sa imi creez un site dar (GRATUIT) Fundaa

4 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Poti pe www.ucoz.ro, unde poti sa-ti creezi un Website gratuit. Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana.
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite editabile si multe altele.

Mai tarziu poti sa-ti atasezi domeniul de tip nume.ro/com

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Daca ai nevoie de ajutor suplimentar te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gratuit nu poti doar daca iti faci prorpiu server, dar si ala costa.

gratuit poti sa iti faci un blog sau un site pe un hosting free, dar in cazul asta poti sa iti alegi doar subdomeniul nu intreg domeniul

| MrrLove explică (pentru suntserios):

Am incercat sa-mi fac pe Hostinf free dar imi spune. cu ''Comanda'' cu taxa ceva de genu straight face nu e gratuit?

| UnOmGanditor a răspuns:

Salut, ca sa creezi un site ai nevoie de un spatiu pe internet, un "host". Ca sa obtii un contract de hosting trebuie sa platesti, ei iti ofera un locas al tau cu un spatiu limitat unde poti sa-ti creezi site-ul de la 0 sau incepand cu un model propriu. Daca vrei sa-ti creezi un site gratuit sunt anumite companii pe web (de ex. altervista) care ofera hosting limitat si gratuit. Problema este ca daca creezi site-ul cu o companie ca in exemplu in fata site-ul tau va fi www.altervista.nume site-ul tau.com.
In concluzie daca vrei site cu numele ales de tine trebuie sa CUMPERI un hosting, poti sa gasesti companii de hosting pe net.