| FuckYoUmEn a întrebat:

Acum o saptamana mi-am dat piercing in partea de sus a urechi. Fata care mi-a dat gaura, mi l-a facut direct cu cercelul. Faza e ca, mi s-a inflamat, imi curge puroi si ma doare ingrozitor. Se metode sa folosc pentru vindecarea urechi, astfel incat sa nu mi se astupe gaura? Astept solutii. FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

In primul rand, lasa cercelul in ureche si incearca sa il misti cat mai putin atunci cand cureti locul. Nu e nimic grav, se intampla aproape de fiecare data la un piercing. Poti folosi o crema antibacteriana cum ar fi Tetraciclina sau ulei de arbore de ceai, pe care il gasesti in farmacii. Ti-l recomand pe cel din urma, fiindca mi se pare ca da rezultate mai bune, iar infectia dispare mai rapid. Intr-o saptamana, aproximativ, ar trebui sa-ti treaca.

2 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Trebuie sa dezinfectezi cu iod.