| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi!
Ma numesc Paul am 14 ani(fac 15 in iuliebig grin), sunt in clasa a 7-a si sunt indragostit inlove.gif de o fata din aceeasi clasa cu mine(Cristina, are 13 ani).O cunosc din clasa a5-a,de atunci am simtit ceva pentru ea, dar sa fim seriosi, chiar din clasa a 5-?
Colegii mei "cei buni" sau gandit ca mie mi-ar sta foarte bine impreuna cu Cristina.Si marti, pe 3 Aprilie a fost ziua dirigintei,si un prilej bun de a face o nunta in mintea lor intre mine si Cristina deaorece aveau baloane(bineinteles ca baloanele alea au fost folosite pe post de silicoane, bebelusi, etc)
Din cauza lor noaptea nu am putut sa dorm si stateam si ma gandeam la diferite lucruri la care nu credeam ca voi ajunge vreodata.In aceea noapte am stat si m-am gandit daca nu cumva colegii mei stiau de sentimentele ei fata de mine si au vrut doar sa faca "bascalie" cum le place!

Eu sunt in zodia RAC iar ea in BALANTA(nu stiu daca conteaza),eu sunt o fire mai artistica,imi place sa fac compuneri,sa ascult muzica,si nu sunt genul care isi exteriorizeaza prea repede sentimentele,urasc minciuna,etc si nu imi place discoteca,cluburile,berea,tutunul,alcoolul.Ea este o fire mai rebela si un pic cam zapacita,este foarte frumoasa(superba),este pasionata de fotografie,moda,etc.

Acesti colegi ai mei au facut-o sa se simta prost cu toate gesturile lor, iar cand au spus ca ea "ma iubeste"sau "o iubesc" nu parea suparata si se citea putina fericire pe chipul ei, asta insemnand ca nu exclude o posibila relatie intre noi doi.

Anul trecut mi-a picat cu "tronc" prietena ei cea mai buna Alexandra careia am stat o noapte sa mixez niste melodii pentru ea si a 2-a zi a auzit prima melodie si a zis ca nu vrea sa fie cu mine, etc.Asa ca am zis "Las-o balta! Nu se merita"

Acum sunt un pic confuz deoarece nu stiu daca sa incerc sa ma apropii de ea deoarece nu as vrea sa ii ranesc sentimentele, pentru ca stiu cum estraight face

Astept parerile voastre si va multumesc pentru timpul acordat!

11 răspunsuri:
| MAndreea97 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa incerci sa te bagi in seama cu ea, poate sa o chemi afara sa va plimbati sau chestii de genul acesta si atunci iti vei da seama daca ati putea avea o relatie. Dupa parerea mea ar trebui sa incerci daca iti place de ea si in plus incercarea moarte n-are :* sper ca te-am ajutat big grin

| anonim_4396 explică (pentru MAndreea97):

Pentru cei mai timizi ca mine Incercarea are moarte!sad

| Dania19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu sunt timida si crede-ma numai de pierdut ai daca nu faci ceva... trebuie sa iei initiativa sa vorbesti cu ea...

| anonim_4396 explică (pentru Dania19):

Ma voi gandi la astahappy

| MAndreea97 a răspuns:

Ba nu, nu are moarte... eu sunt cea orgolioasa si nu imi place niciodata sa fac primul pas si totusi in ultima vreme a cam trebuit... si ma simt ceva gen ca si tine probabil happy te inteleg dar ar fi ok daca ai face asta pentru ea, poate stie si ea ca esti mai timid si ar aprecia eforul big grin

| anonim_4396 explică (pentru MAndreea97):

Nu prea cred ca ea isi da seama de timiditatea mea!straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mult mai scriiiiiii... chiar trebuie rabdare si faza cu "Nu se merita" Alaughing)))))))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am schimbat parerea intre timp si am aflat ce fel de persoana e Cristina si imi pare rau ca am tocit tastatura degeabastraight face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da si mi-am pierdut si eu timpul laughing))

| Dania19 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu ea happy poate si ea tine la tine si atunci ar fi pacat... deci cu prima ocazie vorbeste cu ea dupa ore sau pe mess...winking bafta :*

| anonim_4396 explică (pentru Dania19):

Nu prea sunt adeptul celor de la Yahoo! Messenger, Iar partea cu vorbitul dupa ora e alta problema!
Stam in orase diferitestraight face