| vikavika a întrebat:

Vreau sa dispar. pursisimplu sa dispar.asa ma simt de singura, mie foarte greu, ziceti-mi ceva sa ma pot echilibra sunt intr-o stare foarte rea, am nevoie de sustinere sau de un sfat

Răspuns Câştigător
| Delire a răspuns:

Buna! asa e.sunt momente in viata in care pur si simplu simtim ca zburam, dar si in altele in care incercam sa gasim un motiv pentru a mai trai! incearca sa iesi cu prietenii, sa vorbesti cat mai mult, lasa la o parte timiditatea, toti trecem prin perioade mai dificile in viata, dar trebuie sa le facem fata, ptk altfel unde am ajunge? ce am face? daca toata lumea si'ar lua viata la fiecare problema aparuta! sau poate e doar o "criza" adolescentina! dar oricum o sa vezi ca va trece:* daca vrei imi poti trimite un mesaj in privat:* bye o zi cat mai placuta si nu uita ca toate trec:*

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Gaseste-ti o prietena buna careia sa te poti descarca sa ii spui toata probleme, apoi asculta niste melodii mai dinamica un rock zgomotos astea mereu te pun pe piciorehappy apropo eu sunt o buna ascultatoarebig grin daca vrei sa vb baga id: o_adriana_t si mai vorbim acolohappy sper ca te-am ajutat:*:*:*

| Static a răspuns:

In primul si primul rand de ce esti singura? Si eu am avut momente de astea, dar sa nu mergi prea depare! Este perculos daca ai intrat intr-o depresie si asta e adevarul, tot ce trebuie sa faci este sa incerci sa meditezi si sa te odihnesti mai mult, a medita nu a face cum fac nebuni de la yoga, ci a te gandi la lucruri fericite, frumoase, ex: Familia ta sau : Cel mai bun prieten/a al/a ta. Daca nu va merge cu astea atunci incearca sa te duci la un psihiatru, el te va ajuta mai bine si poate iti va da s o reteta, asta nu e de rusine e pentru sanatatea tawinking.

| zizi000 a răspuns:

.straight face stiu cum e, am avut si eu momente d'astea si. e aiurea. Tot ce trebuie sa faci e sa iti creezi o lume in care sa visezi si care sa te faca sa te simti binehappy. Nu zic sa te debarasezi de lume, dar sunt momtente in viata cand si cei mai buni prieteni iti intorc spatele. Sau daca te intelegi cu mama ta, ai putea sa vb cu ea, ea iti da cele mai bune saturi pentru ca te cunoaste cel mai binehappy

Răspuns utilizator avertizat
| MikeAlexis a răspuns:

Verificati mesajele

| Nightfall a răspuns:

Nu gandi asa. Nu stiu ce te-a adus in starea aceasta, insa indiferent ce e, lucrurile nu vor fi cu nimic mai bune daca privesti lumea in felul acesta. Cauta sa vezi binele in tot ce te inconjoara, fiindca intotdeauna exista si o parte buna a lucrurilor, desi rareori e redata in prim plan. Nu te cunosc ca sa te pot ajuta mai mult de atat, dar sper ca iti vor fi de folos si cuvintele acestea, macar cu un impuls. Iti urez mult succes si daca vrei sa vorbesti cu cineva si nu ai pe nimeni, ma ofer sa te ascult si daca pot, asist, cu placere. Ai grija de tine!

| swetlove a răspuns:

Buna! Deci e o ideea proastaa sa dispari gandeste-te unde o sa traiesti cu ce te vei hranii? Eu o sa iti dau un sfat pe care poate o sa il urmezi sau poate nu...SI eu eram in aceeasi situatie nimeni nu ma intelegeeaa nu mAI puteam sa sufar pe cineva si intr-o zi eram foartee nervoasaa si imi cautaamm telefonull si am gasit o carte de rugaciunii si aveaa 30 de paginii asa ca am incercat sa citesc o rugaciune apoi nu m-am mai putut abtine sa nu mai citesc una si pana la urma am citit-o pe toataa.Deci din momentul acelaa eu sunt mult mai calma si mi-am revenit MAi pe scurt mi-a venit pofta de viataa si din ziua aia eu o duk mai bine din punct de vedere emotional.Mentionez ca nu sunt fff credinciosaa si sunt o fata caree nu e ff cumintee laughing asa deci ai putea sa cauti pe internet 5 rugaciuni si sa te rogii dar nu in bataie de joc Sper sa imi urmezi sfatull! Mult noroc

| hbs22 a răspuns:

Draga mea, ti-am zisbig grin pentru ca consider ca esti o fata draguta, sensibila si o persoana de treaba, vad asta in ochisorii tai:X de ce nu vrei sa intelegi ca de ex putem fi noi amicihappypentru ca si eu ma simt la fel ca tinehappy poate te inteleg cel mai bine add la bogdanhs, si nu o sa-ti para rauhee hee zici ca e slogan de alegerilaughing

| lalaaria a răspuns:

Dar de ce ai starea asta? Stii viata e prea scurta sa credem asta. Fao tu frumoasa! Moralul tau daca e ridicat te poate salva! priveste viata cu ochi de invingatoarebatting eyelashes

| vikavika explică:

Pai nu am de ce sa ma tin, adica prietenii numi sunt de ajutor nici parintiii. o copilarie tragica o adolescenta fara mama linga mine, si plus la asta intretin 2 persoane. e greu. mie foarte greu