|

Salut! Acum ca guvernul a picat ce se intampla cu rectifocarea bugetara? Nu de alta, dar eu ca asistent social nu mi-am primit salariul de vreo 5 luni. Stie cineva ceva? Ofer funda!

5 Raportează Evaluează
5 răspunsuri:
| a răspuns:

Eventual o s-o faca noul guvern, desi nu se poate sti exact, avand in vedere ca pana acum cheltuielile au depasit cu mult veniturile si nu prea vad ce pot rectifica.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Din cate stiu, asistenta sociala ar trebui sa fie platita din bugetele locale.
Daca nu sunt suficienti bani, atunci guvernul anterior s-a angajat sa completeze la rectificari.
Daca nici la guvern nu s-au gasit bani, atunci noul guvern trebuie sa recalculeze bugetul actual si cel de anul viitor.

| explică (pentru Bula):

Dar cand se va intampla asta? Adica mai sunt 2 luni din acest an si atatea probleme... oare oamenii vor ramane fara salarii? Este posibil?

| a răspuns (pentru numesiprenume0):

Bani la buget sunt din colectarea taxelor si impozitelor.
Banii adunati se impart dupa aceea si se da ramurilor de cheltuieli prevazute in Buget.

| a răspuns (pentru numesiprenume0):

Gaseste alt job si da statul in judecata pentru salariul neprimit, PLUS DOBANDA, PLUS DAUNE MORALE... ca doar ai facut depresie imprumutand bani de la prieteni si rude ca sa ai din ce trai 5 luni (etc. stie avocatul mai bine ce sa puna in dosar)

5 LUNI E ABSOLUT ABERANT
asa ca
NU II IERTA CA NU MERITA!