| Ramona5789 a întrebat:

Bună.
Nu știu ce facultate să urmez:
- asistență medicală generală
- balneofizioterapie
Care este mai de viitor?
Care îți asigură mai rapid un loc de muncă bine plătit?
Voi lucrați în domeniul ăsta?
Dau fundă

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi nu făcuși deja o facultate?

| Ramona5789 explică (pentru sierra1):

Pot să mai fac una dacă am sănătate și putere de învățare?‍♀️

| sierra1 a răspuns (pentru Ramona5789):

Faci câte dorești dar ce te faci cu prima?

| Ramona5789 explică (pentru sierra1):

Fac foarte bine happy nu stiu de ce am impresia ca esti genul ala de persoana care nu a făcut nici macar o facultate dar ii place sa comenteze despre altii happy

| sierra1 a răspuns (pentru Ramona5789):

Eu: "ce te faci cu prima?" (facultate)
tu: "Fac foarte bine"

yessss!

la capitolul studii, cu mândrie pot spune că am absolvit gimnaziul!

| Ramona5789 explică (pentru sierra1):

Cum ziceam nici măcar o facultate făcută dar comentăm de alții laughing + nu e problema ta ce face altul cu studiile sale happy

| sierra1 a răspuns (pentru Ramona5789):

Să ințelegem că pe prima ai făcut-o degeaba sau ai abandonat-o?

| Ramona5789 explică (pentru sierra1):

Da, mi-am cumpărat 10 oi și acum mă ocup cu asta, că așa o freacă pe nimeni în drum sierra de mine rolling on the floor

| sierra1 a răspuns (pentru Ramona5789):

" Ramona5789 : că așa o freacă pe nimeni în drum sierra de mine"

asta in ce limbă e, pseudo-studentule?

| Ramona5789 explică (pentru sierra1):

În aia pe care nu o înțeleg ăștia de au terminat doar gimnaziul așa ca tine big grin

| sierra1 a răspuns (pentru Ramona5789):

Aaaa, limbajul analfabeților, bun ș'ăla dacă atâta știi!

| Ramona5789 explică (pentru sierra1):

Păi dacă ești analfabet și ai chef de mișto te tratez în aceeași măsură, nimeni în drum ce ești rolling on the floor))

| sierra1 a răspuns (pentru Ramona5789):

Spui destep analfabetism? ia citește-ți proba:

https://www.tpu.ro/......-care-iti/

| Wr3nch a răspuns:

Asistenta medicala generala, pentru ca se cauta mai mult si sunt destule posturi si la noi, si in alte tari.

| PE536Ws a răspuns:

Te referi la asistent medical generalist? Eu sunt asistent medical și dacă îți place, chiar recomandat. E o meserie foarte frumoasa și bine plătită. Doar sa nu ai probleme cu sângele sau alte chestii de genul. happy

| Ramona5789 explică (pentru PE536Ws):

Nu am probleme, aș vrea chiar să lucrez la medicină legală laughing
Poți avansa în cariera asta? Adică să atingi poziții mari? ( Nu stiu, ma gandeam la asistent-șef, sau ceva de genul)

| PE536Ws a răspuns (pentru Ramona5789):

Da, poți să devii asistent șef, doar că după foarte mulți ani de experiență! ☺️