| anonim_4396 a întrebat:

Urgent, mă doare deja capul. Mi-am pus și eu Windows 10 de la Windows 7(reinstalat fresh, nu upgrade), mi-am instalat driverele de sunet(Realtek), exact cum era la win 7, dar sunetul este efectiv GROAZNIC! Uneori sunt bârâituri urâte la anumite sunete, și simt că stă un program în spate care încearcă să "îmbunătățească" sunetul, dar mamă mă ia cu dureri de cap! Nu e dat tare teoretic, dacă nu cumva am surzit deja. M-am uitat pe Youtube că cică ar trebui dezactivat Dolby da nu-mi apare vreo opțiune. FUNDĂĂĂĂĂ!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo am dezinstalat driver-ul, sunt cu cel default de la windows. Merge culmea da TOT AȘA se aude.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Prin ce se reda sunetul? casti, boxe, 2.1, 5.1?

| anonim_4396 explică (pentru Ionut_Sur_1987):

Căști

| Ionut_Sur_1987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa bagi castile la alta sursa telefon, mp3, etc

| anonim_4396 explică (pentru Ionut_Sur_1987):

Se aude bine

| anonim_4396 explică (pentru Ionut_Sur_1987):

Am testat si alte căști la pc tot prost se aude

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Ce windows ai?

| anonim_4396 explică (pentru Ionut_Sur_1987):

în caz că n-ai citit tocmai ce am înlocuit windows 7 cu windows 10, făcând fresh install, nu upgrade. La win 7 se auzea perfect, cu aceleasi drivere.

| anonim_4396 explică (pentru Ionut_Sur_1987):

N-a functionat. Și am reinstalat windows 7, și acum problema persistă și pe ăla. Sunt disperat, toată ziua o consumai pe problema asta, nu mai știu ce să fac.