| Purgatoriu a întrebat:

Am facut o greseala destul de mare! I-am dat caietul in care am scris "o poveste" unei colege care este mai profunda. Numai ca in respectivul caiet am mai purtat si niste conversatii scrise cu prietena mea si ii barfeam colega de banca... Acum nu sunt chiar sigura daca nu cumva am rupt paginile sau era pe alt caiet dar faza e ca acolo am scris tot felul de chestii, cum ma simt, ce-mi place, cum sunt eu mai exact.Eu sunt foooarte indiferenta(sau cel putin asta cred ceilalti), nu iti dai seama de cum ma simt deci imi ascund foarte bine sentimentele iar acum daca se apuca sa vorbeasca si sa stie lumea(ceilalti colegi) cum sunt eu cu adevarat, nu ma incata!

Ce as putea sa fac? Daca se intampla sa se duca vorba in clasa ca eu sunt cu totul si cu totul altfel de cum ma credeau ce pot sa fac pentru a imi recapata reputatia de indiferent?!

Scuze de categorie si de eventualele greseli de scriere big grin

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Cât de mult îţi pasă de nişte oameni care singurul lucru pe care-l pot face este să bârfească, să-şi dea cu părerea şi să scoată vorbe?

9 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Chiar îţi pasă atât de mult de ce cred ceilalţi despre tine,doar pentru că ţi-au citit părerile şi gândurile într-un caiet? Adică,dacă ce ai scris acolo este adevărat,de ce te temi că lumea te cunoaşte aşa cum eşti tu?
Dacă erau chestii false, atunci era mai rău. Dar aşa, lumea te va cunoaşte aşa cum eşti tu de fapt.

| Purgatoriu explică (pentru Woodenpints91):

Nu imi pasa atunci cand cineva zice ca m-am imbracat prost sau lucruri asemanatoare dar in clasa sunt multe fete barfitoare si de neincredere. Cand ne certam e rau de tot si niciuna nu uita! Deci... Prefer ca nimeni sa nu stie ce simt, cum sunt eu cu adevarat si chestii de genu. In plus, nu ar intelege.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Cât de mult îţi pasă de nişte oameni care singurul lucru pe care-l pot face este să bârfească, să-şi dea cu părerea şi să scoată vorbe?

| DrunkenRat a răspuns:

Simplu, nu ai voie sa transcrii piese de teatru sau sa scrii drame?

| Tania a răspuns:

Pai mai intai uita-te pe alte caiete si verifica sa vezi daca totul este scris pe un alt caiet.

| GothicTiamat a răspuns:

Spui ca minte, atat timp cat nu are dovezi sau ii poti spune ca i-ai dat special caietul ca sa vezi ce fel de om e si ca acolo erau scrise doar minciuni.

Răspuns utilizator avertizat
| BlancaFantasma a răspuns:

Pfff.pai e nasol.de aia nu prea dau eu caietele colegilorlaughing si eu am facut azi la fel am uitat caietul la un coleg(i-am facut o compunere si l`am lasat la el) dar bine ca eu n`am niciun secret pe ellaughing insa nu pricep ce te intereseaza asa tare ce zic ceilalti? fi tu insuti! nu mai incerca sa fi altfel.

| lyt3 a răspuns:

Pai... nu bagi in seamna spui ca asa esti uh cu adevarat daca le convine bine daca nu treaba lorbig grin

Funda:p

| roxanadx a răspuns:

Pai...depinde ce ai scris in caietul respectiv si ar trebui sa te dai bine pe langa respectiva colega si sa ii ceri caietul sa vezi ceva in el si daca aveai in caiet totul despre tine o rogi frumos sa nu spune big grin