| Moisie a întrebat:

Pentru crestini:
Ati mai ramane si in continuare crestinii daca ati stii ca cel pe care-l slaviti in biserici ca fiind Dumnezeu Fiul, este de fapt Diavolul, adica seful Iadului?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te auzi ce zici? :-)

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Evident ca STIU bine ce zic!
Dar intrebarea se referea la cei ca tine, si as dori sa-ti cunosc RASPUNSUL si nu "comentariile" pe langa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moisie):

Diavolul ispiteste la tot pasul prietene.Asta e menirea lui sa tina pe om cat mai departe de Dumnezeu

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Asa este cum zici, si vedem ca pina acum cca 2 miliarde de oameni se roaga Diavolului numindu-l Dumnezeu!
Vezi cata dreptate ai?
Da la intrebare nu ai curajul sa raspunzi?
Sau ti-e teama ca pacatuiesti si nici tu ca si mine nu crezi ca Isus si-a sacrificat viata pentru iertarea pacatelor tale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Moisie):

Si-a sacrificat viata pentru iertarea pacatelor noastre. Diavolul poate lua multe forme, atunci cand te rogi lui Dumnezeu el te poate intoarce sa te rogi lui.asta depinde de tine sa te opui acestei ispite si sa-l alungi

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg faptul ca accepti ideea ca a pacalit cca 2 miliarde de fraieri care bazati fiind pe credinta a proasta, i-l numesc Dumnezeu dupa ce Diavolul i-a pacalit ispitindu-i cu "viata vesnica" dar bineinteles dupe ce le deschide usa mortii cu cheile lui si le ia viata dandu-le moartea?