| Ovidyu54 a întrebat:

Sall. credeti ca exista fantome?

Răspuns Câştigător
| Klaryyy a răspuns:

Un om dupa ce moare, sufletul lui este dus la Dumnezeu pentru a fi judecat! Chiar daca ar vrea nu ar mai putea sta printre oameni.

20 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu, am ajuns singură la concluzia că există doar dacă tu îți bagi asta în cap.
Aveam o vreme când credeam că există fantome și ajunsesem să le simt, să le aud, după mi-am zis că nu există și este imaginația mea și brusc au dispărt, deci ce reiese de aici? Unii au imaginația prea bogata.

| n0matterman a răspuns:

Eu sunt mort de cateva luni,am murit cititind pe TPU la sectiunea religie,iar sufletul meu nu-si poate gasi linistea, asa ca bantui din cand in cand aceasta sectiune, ajutor!

| PreaSfintitu a răspuns:

Nu cred in fantome. Povesti de adormit copii.

| ForJesus a răspuns:

Cred ca exista draci și duhuri rele!

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu exista. E fascinant sa te gandesti la viata reala ca la cea din filme cu spirite in jur, dar nu exista.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| Jameson a răspuns:

Da exista. "Nu trebuie sa te temi nici de groaza din timpul nopti nici de sageata care zboara ziua, nici de ciuma care umbla in intunerec nici de molima, care bantuie ziua in ameaza mare. O mie sa cada alaturi de tine si zece mii la dreapta ta, dar de tine nu se va apropia. (psalmu 91 vers 5-7) Fantomele, spiritele rele si altele exista dar nu se arata la toti. Dar de ce ai pus aceasta intrebare?

| alalexandra a răspuns:

Cred ca exista suflete ratacite care isi cauta linistea. Daca tu le numesti fantome, atunci fantome sunt! Ai intrat in contact cu una?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce crezi ca esti?

| AlexXplo a răspuns:

Eu cred ca da. Dar nu pot fi numite fantome, ci spirite tongue

| eugenanghelus a răspuns (pentru AlexXplo):

Sunt dar nu in Romania ca e criza laughing

| AlexXplo a răspuns (pentru eugenanghelus):

Adevarat laughing

| FallingInReverse a răspuns:

Eu asa cred:-s

| GaNjaGUN a răspuns:

DA exista si nu ca vor sa ne bantuie doar ca sunt legate cu "lanturi" de locul pe care il bantuie si nu pot pleca pana nu isi termina "misiunea" sigur doar o mica parte din cei adormiti devin fantome.

| Iubiiubilaa a răspuns:

Exista.....se spune ca dupa ce moare n om duhul lui timp de 40 de zile se afla inca pe pamant si el mai vine pe la casa lui... e tot ma temeam foarte tare mergeam pe scari si imi imaginam fel de fel iar de la o vreme a trecut putin frica aceasta

| Annemary1rock a răspuns:

Da spirite exista dar nu in Romania ca e prea mult zgomot.din parerea mea nu mai in new york si-n altele tari.

| BlackButterflies a răspuns:

Normal ca exista! Chiar acum stau cu ele la povesti.Btw, te saluta.

| LoveDidii a răspuns:

OMG.DHOAMNE.poate exista in alte tari dar in Romaniaaa nuuu.Eu cred in fantome dar na.nu stiu ce sa spun, pe la noi prin Romania... funda?

| stenciu a răspuns:

Ovidiu darga fantome nu exista deoarece atunci cand murim acest trup se face pamant raman doar oase iar sufletul merge inainte lui dumnezeu spre a fi judecat de cele facute in viata...

| rockbladon a răspuns:

Cred

| Frumusica20 a răspuns:

Nu cred in fantome