| RAY a întrebat:

Satanisti -imi faceti un rezumat a bibliei voastre si a ceea ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Teffan a răspuns:

Biblia Satanista" scrisa de Anton lavey(Levi numele original), este una dintre cele mai mari ineptii ale secolului trecut, iar doctrina este 90% plagiat si 10% o inversare a crestinismului, in scop blasfemic.
Ce este original? Felul in care Lavey a combinat niste principii si concepte deja cunoscute.I-a trebuit 5 minute de gandire si si-a atins scopul initial dupa,adica s-a imbogatit.
Cu alte cuvinte,este o "religie" de tip iudaica pentru non iudaici.
De tip iudaica pentru ca se foloseste de aceleasi concepte iudaice in ce-l priveste pe personajul principal satan.

Tot ce a facut Lavey a fost sa combine filosofia lui Nietzsche,social darwinismul si esoterismul lui Aleister Crowley,adaugand simbolul lui Satan preluat din Biblie.

Era circar de meserie, prin urmare ritualurile lui sunt ca la circ.
Oricine poate cauta in google images si va vedea despre ce vorbesc.

Rezumat.

In componenta, biblia lui este formata din
"Cartea pui Satan" care prezinta niste "citate ale luo satan", cu niste jocuri de cuvinte prostesti si metafore, un role playing facut de lavey in care prezinta pe larg filosofia lui Nietzsche.

Cartea lui Lucifer care se ocupa cu filosofia satanismului in sine.
Adica niste giboni obsedati sexual, care propaga " libertatea totala in actiune" si atitudinea rebela de adolescent de aceea acest satanism prinde in randurile copiilor teribilisti care se cred mari si tari.

Cartea lui Belial care se ocupa cu magia.
100% preluat din Crowley, cu simbolistica satanista.

Si cartea lui Leviathan care cuprinde incantatii evreiesti.

Satanistii cereay 200$ pentru un membership in "biserica" care nu te ajuta cu absolut nimic.
Acesta a fost scopul lui lavey de la bun inceput si a reusit.
A reusit sa se imbogateasca pe urma unor prosti.

Satanismul lui lavey este o insulta adusa ocultismului si a practicilor spirituale si din cauza lui tot mai multa lume s-a indepartat de acestea, favorizand in schimb ateismul "religios" a lui Lavey, creeat pentru anihiliarea valorilor europene si o tot mai multa apropiere de abureli evreiesti.

| RAY explică (pentru Teffan):

Tu esti satanist?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mircea08 a răspuns:

Nu pot face rezumatul pentru ca noi nu avem nici o Biblie. Biblia este a acelora care au facut-o.
Parerea mea despre satanisti - cei care slujesc lui satan, asa cum si muzicanti, sunt cei care slujest aceste minunate arte care se numeste muzica

| RAY explică (pentru Mircea08):

Crestine eu am intrebat satanisti, ei au o biblie

| Teffan a răspuns (pentru RAY):

Nu,contrar opiniei unora de pe aici,nu sunt satanist nici laveyan,nici spiritual, nici traditional nici nimic.
Daca detest satanismul Laveyan, cu celelalte "secte sataniste", care, desi par si sunt foarte interesante, nu sunt de acord si nu voi fi niciodata.

| RAY explică (pentru Teffan):

Nu e vb de asta, crestini nu isi cunosc propia biblie, dar eram curios

| Mircea08 a răspuns (pentru RAY):

Aaaa...scuze! intelesesem ca daca in biblie este ceva scris despre satanisti. Stiu ca au o biblie, nu am rezistat sa citesc decat cateva randuri.

| RAY explică (pentru Mircea08):

In cartea lui iov scrie despre satan atat

| Mircea08 a răspuns (pentru RAY):

Diavolii nu intra in sfera mea de interes

| Jonnymiksa a răspuns:

Pentru inceput să bei lapte crud si ouă crude,. pentru ce vrei viaţa de vampir, din curiozitate?

| RAY explică (pentru Jonnymiksa):

Vampiri nu au legatura cu satanismul

| Jonnymiksa a răspuns (pentru RAY):

E acelaşi caşcaval aştept vrei viaţa de vampir!